Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Co přijde příště? Kriminalizace lidí, kteří ztratí práci?

Co přijde příště? Kriminalizace lidí, kteří ztratí práci?

Komentář k návrhu ODS na zpřísnění podmínek přístupu k sociálním dávkám.

Staronový předvolební tah ODS, která opět deklaruje, že omezí systém vyplácení sociálních dávek v nezaměstnanosti tím, že stát nezaměstnaným po měsíci od registrace na úřadu práce nabídne buď veřejně prospěšné práce či přeškolení, anebo jim vezme podporu v nezaměstnanosti, opět jen dokazuje nekoncepčnost politiky ODS a potažmo i celé vlády v oblasti práce a sociálních věcí.

ODS navíc od jarní předvolební kampaně ještě přitvrdila a lhůtu mezi registrací na úřadu práce a předložením "nabídky" práce zkrátila z původních dvou měsíců na jeden. V době současné ekonomické situace, kdy zde máme poměrně vysokou míru nezaměstnanosti, a kdy o práci bohužel přišli i slušní a zkušení pracovníci, kteří nyní prostě práci nemohou najít, to není cesta ke zvýšení konkurenceschopnosti České republiky, ale cesta do pekel. Bude-li ODS tento svůj návrh prosazovat i na vládní úrovni, dokáže veřejnosti jen to, že všechna slova Petra Nečase o odpovědnosti a odklonu od řecké cesty byla jen další předvolební lží.

Vláda není schopna zajistit práci ani lidem, kteří jsou bez práce rok a déle. Velká část lidí si práci do tří až šesti měsíců najde sama. Díky nucené práci však nebudou mít čas na hledání nového zaměstnání. Co přijde příště? Kriminalizace lidí, kteří ztratí práci?

Zdeněk Škromach, stínový ministr práce a sociálních věcí za ČSSD

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze