Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Církev se radikalizuje

Církev se radikalizuje

Mezi českými konzervativci proběhla dělba moci, která kopíruje německý model. S tímto tvrzením přišel místopředseda Senátu Zdeněk Škromach /ČSSD/, podle kterého si TOP 09 a KDU-ČSL rozdělily sféry vlivu.

"Čím dále se více povídá o kuloárových jednáních, která prý mají vyústit v model CDU/CSU na podmínky Česka. Kalousek, Schwarzenberg a Bělobrádek prý se už domluvili na dělbě, kdy Moravu budou ovládat lidovci a Čechy má zase pod kontrolou TOP 09," napsal Škromach na Facebooku.

V Německu funguje celostátní CDU. Ta kandiduje ve všech spolkových zemích vyjma Bavorska, které ovládá CSU. Na vládní úrovni pak strany fungují v podstatě jako jedna. Škromach svou úvahu posiluje argumentem, že se politicky radikalizuje církev, "která jistě z majetku, který jí pomohly, a ještě pomohou, tyto strany získat, ráda určitě podpoří tento projekt". Zároveň obvinil současné vedení TOP 09, že se aktivně podílelo na úpadku občanských demokratů. "

Historie určitě ocení zásluhu současného europoslance za TOP 09 Pospíšila na rozkladu ODS," rýpl si do zběhnutí bývalého ministra spravedlnosti. ČSSD podle něj bude muset vývoj na pravici sledovat a připravit se na blok TOP 09/KDU-ČSL s podporou církve.  

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze