Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ČÍNŠTÍ PARTNEŘI MAJÍ ZÁJEM O INTENZIVNÍ SPOLUPRÁCI S JIŽNÍ MORAVOU

ČÍNŠTÍ PARTNEŘI MAJÍ ZÁJEM O INTENZIVNÍ SPOLUPRÁCI S JIŽNÍ MORAVOU

Pracovní cesta jihomoravské delegace vedené hejtmanem Michalem Haškem do čínských partnerských regionů dnes (26. dubna 2016) pokračuje druhým dnem.

Dnešní den jihomoravská delegace zahájila návštěvou firmy Preciosa v provincii Guangdong, která má 300 zaměstnanců a je úspěšná zejména na americkém trhu v segmentu luxusních hotelových řetězců. „Měl jsem možnost navštívit výrobní prostory, zajímal jsem se o pracovní podmínky čínských dělníků i o zkušenosti českých manažerů se životem a prací v Číně,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Následně delegace Jihomoravského kraje navštívila centrálu společnosti Huawei Shenzhen. „Bylo mi ctí dnes jednat také s náměstkem starosty Shenzhenu pro oblast hospodářského rozvoje Ai Xuefengem a zástupci zdejšího úřadu pro vědu a technologie. Čínští partneři mají zájem o intenzivní spolupráci s jižní Moravou, o které hovořili jako o mostu do ČR a střední Evropy. Na setkání jsme probrali konkrétní formy a možnosti spolupráce včetně prezentace Jihomoravského inovačního centra a Krajské hospodářské komory JMK,“ popsal jednání v patnáctimilionovém Shenzenu hejtman Hašek.

V dalším průběhu druhého dne pracovní návštěvy zavítají představitelé kraje do zóny volného obchodu Qianhai, do inovačního centra Ehub a navštíví také univerzitu v Shenzhenu. Hejtman Michal Hašek bude následně jednat s guvernérem provincie Guangdong Zhu Xiaodanem - oba představitelé pak společně podepíší dohodu o založení partnerského vztahu obou regionů.

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze