Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

České republice může pomoci jen vítězství ČSSD

České republice může pomoci jen vítězství ČSSD

Sociální demokrat Zdeněk Škromach odpovídá čtenářům ParlamentníchListů.cz. Je přesvědčen, že ze současného neuspokojivého stavu může České republice pomoci jen vláda sociálních demokratů. Platí to i o nezaměstnanosti. Škromach také odmítá, že by ČSSD jakkoli nadbíhala komunistům.

Třebaže si uvědomuje, v jakých problémech ČR je, věří, že lze vývoj obrátit k lepšímu. Sociální demokraté jsou na to prý připraveni. Ostatně ČSSD prý republice pomohla z krize v 90. letech. „Věřím, že lze vývoj opět obrátit k lepšímu, dnešní situaci můžeme přirovnat ke krizi v druhé polovině 90. let. I tehdy se po nástupu vlády sociální demokracie podařilo opět republiku přivést k růstu,“ píše Škromach.

Strašení komunisty je liché

Za vysokou nezaměstnanost může podle Škromacha Nečasova vláda, která nedává dost peněz na aktivní politiku zaměstnanosti. Jediným řešením je vítězství sociálních demokratů ve volbách. „Je nutné začít motivovat zaměstnavatele, aby pracovní místa vznikala. Jako zákonodárce podporuji návrhy podporující aktivní politiku zaměstnanosti, ale nejdůležitější pro realizaci naší politiky je potřeba získat v příštích volbách vládní moc.“

Odmítá také kritiku senátorů za volbu Jana Bureše do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. ODS se prý ke strašení komunisty uchyluje vždy, když má problémy. Souhlasí i s omezením imunity poslanců, která bude nově platit pouze po dobu mandátu zákonodárce. „Sám jsem pro omezení imunity, ovšem otevírání rozpravy o zpřísnění a větším omezení by v daném okamžiku vedlo spíše k neschválení opět ničeho, proto je dobře, že se návrh schválil v navrhované podobě,“ odpověděl čtenáři.

Ve věci prezidentské amnestie nese podle Škromacha odpovědnost i vláda v čele s Petrem Nečasem. ČSSD prý ale nemůže udělat víc než vyvolat hlasování o nedůvěře vládě a podat žalobu. Oba kroky učinila.

Autor: lze
Zdroj: ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze