Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Celostátní politika se prolíná do městských a regionálních témat

Celostátní politika se prolíná do městských a regionálních témat

Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna to napsal v odpovědi na dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz. Promluvil také k problematice služebního zákona nebo k možnosti vyměnit premiéra Bohuslava Sobotku.

Konec poplatků ve zdravotnictví, vyšší důchody a lepší platy pro učitele, hasiče a policisty. To jsou některé ze slibů, které strany dávají před nadcházejícími volbami do komunálu a Senátu. Čtenáře napadlo, zda si politici nespletli volby a nezapomněli na regionální témata.

Vše se prolíná. Celostátní politika se prolíná do městských a regionálních témat 

Podle Foldyny jsou ovšem všechna témata z předvolební kampaně součástí každodenní politiky. Patří proto i ke každodennímu životu. „Vše se prolíná, celostátní politika a témata se výrazně prolínají do městských a regionálních témat. To je prostě škála politických témat bez rozdílu toho, jsou-li volby celostátní či regionální,“ míní poslanec.

Nemělo by dojít k zásadnímu střetu, kterým by bylo vetování služebního zákona

Vyjádřil se také k možnosti, že prezident Miloš Zeman vetuje současnou podobu zákona o státní službě. Prý totiž hrozí, že se vytvoří třicet politických náměstků, kteří nebudou mít nic na práci a budou za to brát stotisícové platy.

Foldyna ale takový krok od Zemana neočekává. „Služební zákon má dlouhou genezi a měl by být v krátké době přijat a být funkční tak, aby stabilizoval systém v České republice. Nedomnívám se, že dojde k tak zásadnímu střetu, kterým by vetování zákona bylo,“ předpokládá.

V březnu ohodnotí ČSSD činnost svého předsedy

Jeden ze čtenářů pak položil jednoduchou otázku, zda není na čase vyměnit premiéra Bohuslava Sobotku. Foldyna připomněl, že stabilní a korektní politické strany mění své vůdce na řádných sjezdech. Sociální demokraty to čeká příští rok v březnu.

„Uvidíme tedy v březnu, jak sociální demokracie vyhodnotí a ohodnotí činnost svého předsedy Bohuslava Sobotky,“ uvedl Foldyna.

Drtivá většina Američanů chce žít v míru a nehodlá utrácet miliardy za vyzbrojování

Poslanec ČSSD také dostal od čtenáře pochvalu za to, že se kriticky staví k postojům Spojených států i k jejich vojenským intervencím v zahraničí. „USA je demokratická země a věřím, že drtivá většina lidí chce v USA žít v míru a nehodlá se strachovat o své děti a utrácet miliardy na nesmyslné vyzbrojení. To vše v konečném důsledku povede i ke změně politiky, kterou mnozí z nás kritizují,“ míní Foldyna.

autor: vfe, ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze