Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Čelíme snaze destruovat demokracii v této zemi

Extremistické názory na změnu systému Senátem neprojdou.

„Pokud by paradoxně prošel tento návrh pana senátora Dienstbiera, tak co by to mohlo znamenat ve skutečnosti? Na kandidátce, kde jsou kandidáti, 99 % lidí odevzdá lístek neupravený, protože jsou spokojeni s pořadím na kandidátce, tak jak je, a jeden jediný zakroužkuje sám sebe jako posledního, a tím jedním jediným hlasem ten člověk přeskočí všechny. Já nevím, co je demokratického na tom, když o posunu na kandidátce nebo o tom, kdo je zvolený, rozhoduje naprostá minorita.

Já jsem vnímal vždycky, že v demokracii má rozhodovat většina. A už těch 5 %, a ukazuje se to obzvlášť u těch politických stran nebo hnutí, která mají malý volební výsledek, stačí několik set hlasů.

Stejně tak nevím, co je demokratického na hnutích, která se zorganizují na bázi sociálních sítí a podobně, a volte poslední čtyři. Já neví, jak to hovoří o kvalitě kandidáta, který byl navržen a vybrán tou politickou stranou nebo politickým hnutím, které navrhovalo kandidátku, kde proběhly demokratické primárky, kde skutečně je to souboj osobností, a tady se ukazuje, že podobné návrhy povedou k dalšímu rozkladu systému,” uvedl Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD a Senátu P ČR ve vystoupení k návrhu senátního návrhu zákona senátora Jiřího Dienstbiera, kterým se mění zákon č. 424/1991 Sb. o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 62/2003 Sb. o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 130/2000 Sb. o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů a zákon č. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze