Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Buzerace občanů ministrem Drábkem pokračuje

Buzerace občanů ministrem Drábkem pokračuje

Zdá se, že minstr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek propadl kartám a karbanu. Jeho závislost je neudržitelná a tlaky kamarádíčků, kteří na tom zřejmě vydělají, jak se říká mezi lidmi, neutuchající. Další z naprosto zbytečných projektů financovaných z kapes daňových poplatníků je na cestě

Namísto zlepšení veřejných služeb občanům chce ministr Drábek trestat půl milionu důchodců tím, že jim povinně přidělí platební karty, ze kterých ani nebude možné vybírat ve všech bankomatech, ale jen těch vybraných a většinou lidem vzdálených. Přitom současný systém, kdy si mohou lidé, kteří chtějí dostávat své zasloužené důchody v hotovosti, vyzvednout peníze na nejbližší poště, je naprosto vyhovující.

Člověka při té příležitosti napadne, že vlastně jde i o tu Poštu. Zbavit ji příjmů, vytvořit situaci deficitu a přihrát ji možná do privatizace. Na to už mnozí podporovatelé této vlády prý čekají.
ČSSD jednoznačně odmítá tyto nekoncepční a nepřipravené kroky Nečasovy vlády, které povedou k dalšímu zhoršení veřejných služeb. Karetní mariáš ministra Drábka se od sociálně potřebných lidí přes zdravotně postižené dostává už i k důchodcům. Kdo chce platit kartou, už tak dnes činí. Peníze mu chodí na účet a má svoji platební kartu. Každá další platební státní karta je nadbytečná.

Nebezpečné jsou i snahy ministra Drábka kontrolovat, co konkrétně lidé prostřednictvím karet nakupují. Zdá se, že duch Velkého bratra neskončil se zánikem minulého režimu v listopadu 1989, ale přežívá v hlavách některých pravicových politiků, kteří v této době ovládají vládní instituce.

Zdeněk Škromach, stínový ministr práce a sociálních věcí, místopředseda ČSSD

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze