Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Bez výstavby silnic nebude práce, ani daňové příjmy

Zdeněk Škromach, vystoupení na 6. schůzi Senátu, Petice proti zastavení výstavby silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou.

„Základem infrastruktury, která není dobudována a kterou je potřeba dobudovat, tam kam nevede pořádná cesta, nepřijde žádná investice. Nepřijdou tam firmy, nepřijdou tam podnikatelé, nepřijde tam práce. A podívejme se, jak vypadá nezaměstnanost na moravsko-slovenském pohraničí odshora až dolů. Hovořilo se tady o Třinci, v jakých podmínkách lidé žijí kolem "tepen" rozbitých, které vedou středy měst, kdy musí dýchat výpary z kamionů a hluk, otřesy a všechno, co k tomu patří.

Já jsem přesvědčen o tom, že tady je to výrazně vyloženě špatná koncepce vlády, v tom, že v době, i ekonomické krize, a právě možná v této době je potřeba tyto infrastrukturální stavby dobudovat.

Nakonec už Karel IV. stavěl hladovou zeď tady kousek, možná, že pan ministr Bárta by si tam mohl udělat špacír a mohl by se podívat, jak už tenkrát panovníci uvažovali, že v situaci, kdy privátní sektor omezuje investice, protože má ekonomické problémy, tak tím investorem by právě měla být veřejná sféra, stát. A je to nakonec investice do budoucna. Stejně ty silnice a dálnice musíme postavit. Chápu, že třeba může se to někomu hodit, že řekne, tak toto zastavíme a ušetříme,” vyjádřil místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach petici podporu.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze