Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Asociace krajů bude jednat o církevních restitucích a opravách silnic

Asociace krajů bude jednat o církevních restitucích a opravách silnic

Michal Hašek via Facebook

Hezký večer po pár dnech.

Dnes večer  jedu do Liberce na zítřejší pravidelné setkáni hejtmanů-Asociaci krajů ČR. Budeme opět jednat s ministrem dopravy Antonínem Prachařem na téma investic do dopravní infrastruktury státu, upřesňovat se budou pravidla čerpaní úvodních 3mld Kč ze Státního fondu dopravní infrastruktury, které stát poskytne poprvé v historii na opravy krajských komunikací na zaklade dohody vlády a Asociace krajů, znovu bude diskutována i zimní údržba komunikací státu ve spolupráci s kraji.

Poprvé se sejdeme s novou ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou, se kterou budeme diskutovat zejména nastaveni systému čerpání fondu EU v období 2014-2020 a úlohu krajů, dále přípravu nového zákona o zadávání veřejných zakázek či problematiku nového zákona o cestovním ruchu. V další agendě je rovněž diskuse o dalším postupu krajů ve věci církevních restitucí a otázce dalšího financování církevních projektů z rozpočtu krajů po odmítnutí biskupské konference k jednaní s Asociací krajů tlumočeném sekretářem ČBK panem Holubem.

Hejtmani proberou rovněž aktuální meziregionální hospodářskou spolupráci,budeme např. jednat se zástupci Kazašsko-české obchodní komory o možných projektech v regionech CR a partnerství našich krajů a českého byznysu v Kazachstánu.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze