Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Alenko, za Slávka Sobotku neseš odpovědnost i ty

Alenko, za Slávka Sobotku neseš odpovědnost i ty

Alena Gajdůšková z ČSSD může nadávat jen sama sobě, že v novém kabinetu nebudou za sociální demokracii žádné ženy. Ve svém příspěvku na sociální síti to naznačil její stranický kolega a místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Gajdůšková totiž byla členkou vyjednávacího týmu a na jednáních se tak přímo podílela.

Místopředsedkyně ČSSD a členka vyjednávacího týmu o vládě Alena Gajdůšková si postěžovala, že sociální demokracie do nového vládního kabinetu nenominovala žádné ženy. V koaliční vládě sice budou dvě členky za hnutí ANO, ČSSD tam ale vyšle pouze mužské zástupce.

„Samozřejmě by bývalo bylo lépe, kdybychom ve vládě alespoň jednu ženu měli. Lépe by to odpovídalo hodnotám, které prosazujeme, jako jsou rovné šance,“ stěžovala si Gajdůšková v Právu.

Šéf strany a možný budoucí premiér Bohuslav Sobotka to v nedělních Otázkách Václava Moravce zdůvodňoval tak, že sociální demokracie v současnosti vhodné ženy na dané ministerské posty nemá. V budoucnu se to však podle Sobotky může změnit.

Místopředseda Senátu za ČSSD Zdeněk Škromach na svém facebookovém profilu upozornil, že za složení vlády nese odpovědnost i sama Gajdůšková a může tedy vlastně nadávat jen sama sobě.

„Přemýšlím, proč si stěžuje Alena Gajdůšková, že v nové vládě za ČSSD nebudou ženy. Alenko, ale Ty jsi přece členka vyjednávacího týmu ČSSD o nové vládě a máš možnost o tom přímo rozhodovat. Takže neseš plnou politickou zodpovědnost za novou vládu Slávka Sobotky. A měla bys to, Alenko umět vysvětlit i Jindřišce Maršové, předsedkyni SDŽ (Sociálně demokratické ženy – pozn. red.), která se to bude určitě ptát,“ konstatoval Škromach.

Ta podle místopředseda Senátu vůbec nebyla přizvaná k povolebním vyjednáváním. „Ale jinak plně souhlasím, že v politice je málo žen. Tak s tím něco dělejme,“ zakončil svůj příspěvek místopředseda Senátu Škromach.

Co přesně napsal Zdeněk Škromach:

Tak zase všední dny nového roku. Hromada pošty a pár schůzek. Kafíčko po obědě a přemýšlím, proč si stěžuje Alena Gajdůšková, že v nové vládě za ČSSD nebudou ženy. Alenko, ale Ty jsi přece členka vyjednávacího týmu ČSSD o nové vládě a máš možnost o tom přímo rozhodovat. Takže neseš plnou politickou zodpovědnost za novou vládu Slávka Sobotky. A měla by jsi to Alenko umět vysvětlit i Jindřišce Maršové, předsedkyni SDŽ, která se to bude určitě ptát. A prý vůbec nebyla přizvaná k povolebním vyjednáváním. Ale jinak plně souhlasím, že v politice je málo žen. Tak s tím něco dělejme. Hezký den.

autor: rp, ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze