Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

A kde vezme ODS peníze na opt-out, ptá se ČSSD

A kde vezme ODS peníze na opt-out, ptá se ČSSD

Kde vezme ODS finance na vyvedení části peněz z průběžného systému do soukromých fondů ve výši 20 či 20 miliard korun, reagoval místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach na ostrou kritiku ODS.

Občanští demokraté slovy svého místopředsedy Petra Nečase kritizovali nejen 13. důchody, ale také úmysl ČSSD dosáhnout v budoucnu poměr penzí ve výši 74 % k čisté mzdě. „Nechápu křeč ODS, která se týká důchodů,“ poznamenal Škromach. Podle něj si občanští demokraté dobře nepřečetli Oranžovou knihu (programový dokument sociálních demokratů), neboť uvedený poměr se týká dohromady jak důchodů z průběžného systému, tak z penzí ušetřených dobrovolně v penzijních fondech.
Je to o prioritách jednotlivých stran. ČSSD je, podle Škromacha, orientována na slabší sociální skupiny jako jsou penzisté. Jednorázový příspěvek má kompenzovat zvyšování nájemného, ale zejména zvýšené DPH. Opakoval, že stát to nezadlužuje, neboť se na tento účel mají využít prostředky z dividend ČEZ.
Naopak ho zarazilo, že se nikdo ODS nezeptá, kde vezme peníze na opt-out každoročně ve výši 20 až 30 miliard korun. O tuto částku se oslabí průběžná systém. „Potom jednou pan Nečas bude vysvětlovat, že na důchody není,“ zdůraznil místopředseda ČSSD. Pokud by se takové peníze nalezly, chtěla by je jeho strana využít na posílení dobrovolného připojištění jako druhého pilíře.

zdroj: prvnizpravy.cz

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze