Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach - diskusní fórum

#1 07.08.2009 07:54:29

Viktor
Člen

Nepřiměřené ceny mobilních operátorů?

Co navrhujete udělat s vysokýma cenama za mobil? Už i SMSky jsou drahé a účet za mobil je taky poznat na rodinném rozpočtu. Není přece možný, aby lidi s malým příjmem nemohli volat svým příbuzným. Když jsou tgřeba staří rodiče sami a mladí daleko, jak se s nima mají spojit a nedát za hovor balík.

#2 08.08.2009 17:10:12

RumAKafe
Člen

Re: Nepřiměřené ceny mobilních operátorů?

Zahoď mobil do jetele. S kámošema a rodinou si volejte Skypem ICQ nebo tak něco. A máš to zadarmo !

Něco by se s cenama za mobil udělat mohlo. Když se prodali povolenky k provozování GSM tak se na to mělo myslet.

Keep chlasting everlasting!
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
tongue  tongue  tongue  tongue  tongue   tongue  tongue

#3 09.08.2009 13:52:30

slaměný vdovec
Člen

pamatuju jak byly smsky zadarmo
a najednou bác a bum a  za 1 smsku která má  160 znaků peněz jak želez. proč se to nějak neusměrní nějakým zásahem státního ministerstva financí, přece si mobilní operátoři nesmí dělat co chtějí a ceny si určovat podlen toho jak velkou chuť na prachy mají. i tak vydělávají balík. proč není třeba prvních 30 smsek měsíčně zadarmo a pak ať se klidně platí.

Editoval slaměný vdovec (09.08.2009 13:54:00)

slaměný vdovec lepší jak veselá vdova

#4 22.08.2009 08:39:34

Ladi
Nový člen

Ceny operátorů určuje ochota lidí jim platit, mám známého který měsíčně provolá 900 a vůbec mu to nepřijde divné. Ale také není bez zajímavosti fakt že čechy patří k národům nejvíce využívající internetové telefonie, která je hodně levná nebo zdarma. Pokud by ser občané dohodli na velkém omezení využívání mobilních služeb operátoři by to nemohli nechat bez odezvy ona tarifikace po 60 sekundách není nic moc ale 90% o tom neví. Jinak by také jistě pomohly další mobilní licence, ale ČTU na tom sedí jak žába na prameni a novou licenci nedá. Myslím že není jeho kompetencí neudělovat licenci proto že by se tu nový operátor neuživil, na to jsou v těch firmách snad odborníci kteří si umí spočítat jestli by to šlo nebo ne.

#5 22.08.2009 13:47:33

Jawa616
Člen

Ceny operátorů určuje ochota lidí jim platit

Asi jsme stát plný příliš ochotných lidí platit za to málo co nabízí předražené ceny. Nebo je to jinak, a operátoři mezi sebou mají tichý kartel. Kdoví odpov... smile

Nejdu-li volit, stávám se spoluviníkem krachu této civilizace.
Jawa  - nejlepší motocykl na světě.

#6 24.08.2009 11:52:42

Ladi
Nový člen

Kdyby to byl tichý kartel už by měli všichni operátoři minutovou tarifikaci. Lidi jsou u nás opravdu velmi konzervativní a operátoři toho zdatně využívají, to samé je i u bank. Třeba matku jsem přesvědčoval 2 roky než si zrušila účet u ČSOB. Platila měsíčně přes 100kč a musela minimálně jednou na pobočku kvůli složenkám, nyní včechno zařídí doma přes internet a platí jen výběry z bankomatu. Jinak ohledně operátorů, pro firmy mají ceny více než milé. Paušály v řádu korun, volání do své sítě 60hal, sms taktéž a volání jinam za 2,50

#7 24.08.2009 12:29:18

Harry Potter
Člen

Ladi napsal(a):

. Jinak ohledně operátorů, pro firmy mají ceny více než milé. Paušály v řádu korun, volání do své sítě 60hal, sms taktéž a volání jinam za 2,50

To je pravda, ale nelíbí se mi to. Běžný zákazník nevyžaduje většinou žádné další extra služby jenom si tiše a draze telefonuje nebo smskuje.
Firmy sice mají hodně telefonů, ale to sebou nese taky hodně starostí navíc, protože vyžadují speciální přístup, jak jim něco nejde pod nos okamžitě kontaktují zákaznické centrum a vyhrožují že přejdou ke konkurenci.

To co mi vadí ale ze všeho nejvíc jsou otravné telefony od prodejců "výhodnějších tarifu". Onehdá mi volala jakási dívčina, že má pro mě výhodnou nabídku, samozřejmě jsem z hlavy spočítal, že by mě to v mém případě vyšlo dráž, tak jsem jí řekl, že nemám zájem a nepřeji si být kontaktován znovu. Ani ne za 3 týdny zase někdo jiný s podobným rádoby zvýhodněním.

Lumos maxima!
Petrificus Totalus!

#8 24.08.2009 18:16:56

xxxx
Zablokovaný
Místo: Zde jsou lvi

A co teprve s cenama zakladnich potravin. To by mela CSSD dat do programu. Chleba za 10 kc ! S tim by volby vyhrali. Kdyz muzou regulovat ceny najmu, pro ne ceny chleba ? At se ti nenazrani pekari tolik nepakuji a koukaji slevit.

Zmrazeni mezd a snizit ceny,m to snad nemuze byt takovy problem. Staci kdyz si Dalik nebude nakupovat Jachty a vily v zahranici za nase poctive vydelane penize.

A jeste bych zavedl max. povoleny zisk 10%. To by se to zilo, skoro jako driv.

věčným dluhem ke světlým zítřkům.

Zápatí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze