Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach - diskusní fórum

#1 09.08.2009 11:22:30

LadyKarneval2012
Nový člen

Mateřské školy

Situace s mateřskýma školkama je zoufalá. Nemám kam dát přes den dítě, hledám práci ale bez jistoty školičky mě nevezmou ani omylem. Přece nebudu jezdit každý den s malou holkou třicet kilometrů za našima na hlídání. Taky to nejde finančně. Už by se s tím mělo začít konečně něco dělat.  neutral

#2 09.08.2009 12:23:50

Papouch
Člen

Re: Mateřské školy

My máme doma stejný problém. Starší holka sedí ve škole už v 7.00hodin ráno, protože později nic nejede /bydlíme v obci 2km vzdálené od školy, cesta pouze po frekventované silnici přes les/ a domů jezdí pozdě odpoledne. Mladší dcerku nám nevzali do školky pro velký počet uchazečů. Ale doporučili školku 25km vzdálenou, tam prý mají volno. Jenže když žena odveze holku do školky, nemá se jak dostat do práce. Takže se točíme ve smyčce školka nebo práce?

#3 09.08.2009 13:57:10

slaměný vdovec
Člen

Papouch napsal(a):

My máme doma stejný problém. Starší holka sedí ve škole už v 7.00hodin ráno, protože později nic nejede /bydlíme v obci 2km vzdálené od školy, cesta pouze po frekventované silnici přes les/ a domů jezdí pozdě odpoledne. Mladší dcerku nám nevzali do školky pro velký počet uchazečů. Ale doporučili školku 25km vzdálenou, tam prý mají volno. Jenže když žena odveze holku do školky, nemá se jak dostat do práce. Takže se točíme ve smyčce školka nebo práce?

dřív to tak nebylo, rodiny měly jesle a mohly se starat jak o práci tak o rodinu, teď aby se člověk styděl za to, že má vůbec tu drzost mít rodinu a děti, ale můžem si za to všichni a hlavně ti co furt mlely o volným trhu a neviditilné ruce trhu a blablabla a teď tradá famfáry  sme bez jeslí i školek a není kam s děckama

Editoval slaměný vdovec (09.08.2009 13:58:10)

slaměný vdovec lepší jak veselá vdova

#4 17.08.2009 11:12:00

LadyKarneval2012
Nový člen

Vyřešeno smile  Stěhujeme se  do Brna, mám novou práci smile Jupííí smile

#5 17.08.2009 17:50:22

iveta.s
Nový člen

LadyKarneval2012 napsal(a):

Vyřešeno smile  Stěhujeme se  do Brna, mám novou práci smile Jupííí smile

Gratulace k nové práci, co budeš dělat konkrétně?
Já  mám po mateřské za sebou před necelým rokem, našla jsem si místo na poště a jsem spokojená.

#6 22.08.2009 19:30:13

Zdeněk Škromach
Člen
Místo: Rohatec
Web

Tak to jsem rád, že Vám to vyšlo.
Každopádně by asi mělo být upraveno daňové určení daní tak, aby zohledňovalo i občanskou vybavenost obcí.

JISTOTY pro lidi, NADĚJE pro naši zemi. To je ČSSD.

#7 23.08.2009 13:01:29

luděk
Zablokovaný

Zdeněk Škromach napsal(a):

Každopádně by asi mělo být upraveno daňové určení daní tak, aby zohledňovalo i občanskou vybavenost obcí.

myslím, že to už tady jednou bylo... a špatně

Bohatý necenzurovaný občan tvoří bohatý svobodný stát

#8 23.08.2009 18:25:33

Miro
Zablokovaný

luděk napsal(a):

Luďku, školky můžou obce stavět i teď. Problém je v tom, že na to nemají peníze. Jak může obec s 10 mil. rozpočtem stavět školku za 5 milionů ? Úverů mají obce už dost kvůli nutnosti splnit požadavky EU.

#9 24.08.2009 10:53:04

luděk
Zablokovaný

Miro napsal(a):

luděk napsal(a):

Luďku, školky můžou obce stavět i teď. Problém je v tom, že na to nemají peníze. Jak může obec s 10 mil. rozpočtem stavět školku za 5 milionů ? Úverů mají obce už dost kvůli nutnosti splnit požadavky EU.

ja myslel to přerozdělování.. každopádně obce měly svoje školky a když na to např neměly peníze z důvodu nízké porodnosti, tak to mohly pronajmout na rok či dva , i když přoipouštím, že to je hodně těžké a nemusí to vyjít. řešením je podpora státu do obcí , ovšem ne na ukor státního rozpočtu. prostě sebere prachy např na mzdách a postaví či opráší se školka.

#10 24.08.2009 13:09:03

Miro
Zablokovaný

luděk napsal(a):

Miro napsal(a):

luděk napsal(a):

ja myslel to přerozdělování.. každopádně obce měly svoje školky a když na to např neměly peníze z důvodu nízké porodnosti, tak to mohly pronajmout na rok či dva , i když přoipouštím, že to je hodně těžké a nemusí to vyjít. řešením je podpora státu do obcí , ovšem ne na ukor státního rozpočtu. prostě sebere prachy např na mzdách a postaví či opráší se školka.

O pronájem s tím, že se zachová možnost opětovného využití jako školky zájem nebyl. Ony jsou jiné normy pro školku a jiné pro firmu. A pokud by firma nepředělala elektřinu, umývadla, toalety, a.p., nemohla by tam mít provozovnu. A i kdyby: Co tehdy vyhovovalo, dnes už ne a náklady by byly také veliké. Jediným přijatelným řešením je při rekonstrukci školy zřídit 1-2 třídy pro školku. A i pak jsou problémy - třeba se stravovacími normami. Dříve jsem se tím trochu zabýval a divil byste se, jaké množství předpisů a nařízení musíte splnit. A sebrat peníze z mezd ? Spočítejte si, kolik lidí byste musel vyhodit, aby bylo jen na provoz.

#11 24.08.2009 14:12:34

luděk
Zablokovaný

Miro napsal(a):

luděk napsal(a):

Miro napsal(a):

O pronájem s tím, že se zachová možnost opětovného využití jako školky zájem nebyl. Ony jsou jiné normy pro školku a jiné pro firmu. A pokud by firma nepředělala elektřinu, umývadla, toalety, a.p., nemohla by tam mít provozovnu. A i kdyby: Co tehdy vyhovovalo, dnes už ne a náklady by byly také veliké. Jediným přijatelným řešením je při rekonstrukci školy zřídit 1-2 třídy pro školku. A i pak jsou problémy - třeba se stravovacími normami. Dříve jsem se tím trochu zabýval a divil byste se, jaké množství předpisů a nařízení musíte splnit. A sebrat peníze z mezd ? Spočítejte si, kolik lidí byste musel vyhodit, aby bylo jen na provoz.

to je fakt... ale s tím redukováním stavu uřednictva to myslím vážně. 20 procent je jich tam v podstatě zbytečně.

#12 24.08.2009 16:28:07

Miro
Zablokovaný

luděk napsal(a):

to je fakt... ale s tím redukováním stavu uřednictva to myslím vážně. 20 procent je jich tam v podstatě zbytečně.

Ano, je moc ouřadů, s tím souhlasím. Za komunistů bylo na všelijakých školských odborech míň lidí, než dnes. A to přitom se starali o všechno (hlavně o ideovou náplň výuky lol). Dnes si školu řídí vedení a o hospodářské věci se stará zřizovatel - tedy obec. Nevidím nejmenší důvod, proč například peníze na provoz škol jdou z ministerstva na kraj, pak na obec a pak teprv do školy. Kvóty na žáka jsou jasně dané, a na mzdy také. Tak proč neposlat z MŠMT peníze rovnou ? Takže ušetřit by se dalo, ale nějaké horentní sumy to nebudou.

Zápatí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze