Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach - diskusní fórum

#1 06.08.2009 16:55:40

křížala
Nový člen

Příspěvky zdravotních pojišťoven

Jsem matka dvou dětí na mateřské. Četla jsem, že letos Všeobecná ZP vyčerpala všechny příspěvky na pomůcky, lázně a ozdravné pobyty. Psali že za to může krize a že všechny peníze utratili za helmy na kola. To se museli v ZP zbláznit, když dali prostředky do kolařů a né třeba do inhalátorů pro astmatiky. Nebo je to jako obvykle pořádná bouda na rodiny s dětmi a nemocné a staré, protože čističku vzduchu a inhalátor elektrický teď musím pro děcka  koupit jenom za své a nikdo mi nepřispěje ani korunu. Zato kolaři mají pro nic za nic na hlavách tisícovku z peněz pro chronicky nemocné astmatiky. Co s tím bude ČSSD dělat? To přece nejde,takhle divně hospodařit proti vážně nemocným a navíc malým dětem a dávat peníze jen do sportovců.

#2 06.08.2009 17:27:25

Papouch
Člen

Re: Příspěvky zdravotních pojišťoven

ZP pojišťovna asi nezná heslo "Sportem k trvalé invaliditě". Helmu stejně skoro každý prodá a jim se budou kupit nový marodi, kterým zase zaplatí něco do domácnosti. Není to fér!!!

#3 06.08.2009 20:02:30

Viktor
Člen

Helmy nebyly pro všechny, ale pro děti a pomohlo to všem normálním rodičům. To, že ZP nechce teď peníze dávat je chyba a zločin těch co do teď vládli a vymluovají se na krizi protože prohospodařili kde se dalo co se dalo a krize se jim moc dobře hodí do krámu na výmluvy, kdyby se někdo ptal co a jak  je s penězi sad

Editoval Viktor (06.08.2009 20:04:38)

#4 06.08.2009 20:55:47

Papouch
Člen

Kolik máš nových helem Viktore? Pro normálního rodiče je samozřejmost helmu koupit bez lékařského předpisu. Máš pravdu v tom, že cokoliv se stane, tak se jednoduše řekne: "To já ne, to KRIZE."

#5 06.08.2009 22:54:32

ve3doma
Člen

křížala napsal(a):

Jsem matka dvou dětí na mateřské. Četla jsem, že letos Všeobecná ZP vyčerpala všechny příspěvky na pomůcky, lázně a ozdravné pobyty. Psali že za to může krize a že všechny peníze utratili za helmy na kola. To se museli v ZP zbláznit, když dali prostředky do kolařů a né třeba do inhalátorů pro astmatiky. Nebo je to jako obvykle pořádná bouda na rodiny s dětmi a nemocné a staré, protože čističku vzduchu a inhalátor elektrický teď musím pro děcka  koupit jenom za své a nikdo mi nepřispěje ani korunu. Zato kolaři mají pro nic za nic na hlavách tisícovku z peněz pro chronicky nemocné astmatiky. Co s tím bude ČSSD dělat? To přece nejde,takhle divně hospodařit proti vážně nemocným a navíc malým dětem a dávat peníze jen do sportovců.

Za to můžeme poděkovat topolánkovcům a hejnu jeho modrých strak. Systém je třeba změnit, aby byl pod kontrolou veřejnosti. Rozhodně nejde, aby si státní ZP dělala co chtěla pro neoprávněný výnos dalíkových nohsledů. Ti to pak mají extra jednoduché, vědí, že bude podpora na helmy, nakoupí kamiony dětských přileb a o bezpracný zisk mají postaráno. Prachy pak rozfofrují v Toskánsku ve vile za třičtvrtě milionu za týden. To se topol nemohl rekreaovat někde u nás, když už teda byl českým premiérem? Ty jeho výjezdy do zahraničí jsou důkaz toho že odsáci úplně kašlou na republiku a na český turistický ruch a že se cítí dobře ve velkopanských sídlech a jde jim jen o to, jak se k nim dostat za každou cenu.  Vždyť celé vládnutí odesáků bylo do očí bijící zlodějinou. Nelze svěřit stát do rukou pravičákům, už vytunelovali co se dalo. Jejich nenasytnost nezná mezí a žádná špatnost jim není cizí.

Štěstí je to jediné, co můžeme dávat, aniž bychom to měli.

#6 06.08.2009 22:59:16

ve3doma
Člen

Papouch napsal(a):

Kolik máš nových helem Viktore? Pro normálního rodiče je samozřejmost helmu koupit bez lékařského předpisu. Máš pravdu v tom, že cokoliv se stane, tak se jednoduše řekne: "To já ne, to KRIZE."

Nesouhlasím s tebou Papouchu. Socdem má opatření proti krizi a proti dopadům na ty co krizi nezavinili. Příliš zevšobecňuješ a zlehčuješ vážné téma.
Navíc co je na tom špatného, že Viktor pořídil dětskou přilbu s příspěvkem? Udělali to všichni rodiče, kterým to pomohlo. Bafuňáři s plnýma kapsama by se pro tisícovku jít neoběžovali, ti nejsou zvědaví na příspěvek od ZP, ty zajímá jen na to kde si bezpracně urvat.

#7 07.08.2009 07:43:00

ve3doma
Člen

Papouch napsal(a):

Proč ta jízlivost... Nechápu, asi nemáš malé děti a nevíš co to je se starat o rodinu roll

Editoval ve3doma (07.08.2009 07:43:20)

#8 07.08.2009 08:05:03

Viktor
Člen

Papouch napsal(a):

Hele, já jsem normání rodič a máme helmy na kolo. Jestli si myslíš, že je vtipný napsat, že jako rodiče pořizovaly helmy pro děcka na předpis, pak nevím co jsi zač a co tím sleduješ. Vtipný to fakt není ani trochu sad a sad
S těmahle poznámka si jdi někam. Radši buď konkrétní. Pak se pozná jakej si člověk a ne se skrývat za fórkama a rádobyvtipnejma poznámkama!

#9 08.08.2009 13:31:14

křížala
Nový člen

Viktor napsal(a):

Papouch napsal(a):

Hele, já jsem normání rodič a máme helmy na kolo. Jestli si myslíš, že je vtipný napsat, že jako rodiče pořizovaly helmy pro děcka na předpis, pak nevím co jsi zač a co tím sleduješ. Vtipný to fakt není ani trochu sad a sad
S těmahle poznámka si jdi někam. Radši buď konkrétní. Pak se pozná jakej si člověk a ne se skrývat za fórkama a rádobyvtipnejma poznámkama!

No jo no, typičtí chlapi. Psala jsem o voze a vy se bavíte o koze. Úplně vám uniklo o čem píšu. Chápejte, jde o to co je pro ZP prvořadé. Jestli na prvním místě stojí nemocní a bezmocní lidě, chroničti nemocni a malé těžce nemocné děti nebo jestli jim jde o to, aby utratili stovky milionů za helmy pro kolaře. Na helmu přispívali tisícovkou. Za tu cenu se určitě dají koupit i dvě helmy,  ne  jedna. Je o moc peněz kolik dali na příspěvek. Příspěvek který dali je možná víc jak běžná cena na pultě v normálních krámu.Prostě tunel jako vždycky když jsou u koryta topolánkovci tak z toho kouká jenom křivárna. Shrnuto to, pro mý děcka, který ani na kole jezdit nesmí, jsou fakt vážně nemocný nemá ZP příspěvejk na inhalátor, ale pro zdravý děcka dostanou rodiče 1000 korun. Chápejte, v tom to je, v té nespravedlnosti vůči né mně, ale taky mým děckám. Prostě musí se s tím něco dělat, nemocní mají být podporováni ne zdraví lidi za peníze na léčbu marodů.

#10 08.08.2009 13:32:33

křížala
Nový člen

jakse sem dávají smajlíci?????

#11 14.08.2009 08:48:48

luděk
Zablokovaný

křížala napsal(a):

Viktor napsal(a):

Papouch napsal(a):

No jo no, typičtí chlapi. Psala jsem o voze a vy se bavíte o koze. Úplně vám uniklo o čem píšu. Chápejte, jde o to co je pro ZP prvořadé. Jestli na prvním místě stojí nemocní a bezmocní lidě, chroničti nemocni a malé těžce nemocné děti nebo jestli jim jde o to, aby utratili stovky milionů za helmy pro kolaře. Na helmu přispívali tisícovkou. Za tu cenu se určitě dají koupit i dvě helmy,  ne  jedna. Je o moc peněz kolik dali na příspěvek. Příspěvek který dali je možná víc jak běžná cena na pultě v normálních krámu.Prostě tunel jako vždycky když jsou u koryta topolánkovci tak z toho kouká jenom křivárna. Shrnuto to, pro mý děcka, který ani na kole jezdit nesmí, jsou fakt vážně nemocný nemá ZP příspěvejk na inhalátor, ale pro zdravý děcka dostanou rodiče 1000 korun. Chápejte, v tom to je, v té nespravedlnosti vůči né mně, ale taky mým děckám. Prostě musí se s tím něco dělat, nemocní mají být podporováni ne zdraví lidi za peníze na léčbu marodů.

milá paní, vzp je stejně jako jiná organizace založená na toku peněz přesně podle zákona. pokud jim statistiky ukazují, že umírají či jsou vážně zraněni lidé bez helmy ( nebo s helmou za 300 kč, která neochrání nic)a jejich léčba stojí např milion kč ( taková fraktura lebky a neurologickou operací a cca 3 měsíce hospitalizace něco stojí) tak se snaží  tyhle náklady nemít prevencí. je to stejný, kdyby přišla nějaká epidemie s fatálními následky na zdraví a léčbu a byla ba tady možnost tomu dlouhodobě zamezit, tak dá taky příspěvek v případě, že např roušky si každý musí koupt za své sám...  nesudte, když nevíte jak jsou statistiky a jak tečou prachy...

Bohatý necenzurovaný občan tvoří bohatý svobodný stát

#12 14.08.2009 14:10:40

ve3doma
Člen

luděk napsal(a):

křížala napsal(a):

Viktor napsal(a):

milá paní, vzp je stejně jako jiná organizace založená na toku peněz přesně podle zákona. pokud jim statistiky ukazují, že umírají či jsou vážně zraněni lidé bez helmy ( nebo s helmou za 300 kč, která neochrání nic)a jejich léčba stojí např milion kč ( taková fraktura lebky a neurologickou operací a cca 3 měsíce hospitalizace něco stojí) tak se snaží  tyhle náklady nemít prevencí. je to stejný, kdyby přišla nějaká epidemie s fatálními následky na zdraví a léčbu a byla ba tady možnost tomu dlouhodobě zamezit, tak dá taky příspěvek v případě, že např roušky si každý musí koupt za své sám...  nesudte, když nevíte jak jsou statistiky a jak tečou prachy...

Jistě, helmu na kolo běžně platí zdravotní pojišťovny v celým světě. Začali s tím v Kocourkově a modří vládci se hned museli přidat.

Editoval ve3doma (14.08.2009 14:11:20)

#13 14.08.2009 16:22:24

luděk
Zablokovaný

ve3doma napsal(a):

luděk napsal(a):

křížala napsal(a):

Jistě, helmu na kolo běžně platí zdravotní pojišťovny v celým světě. Začali s tím v Kocourkově a modří vládci se hned museli přidat.

to jako že pojištovny řídí ODS ?? to je mi novina .... haha

#14 14.08.2009 17:27:32

torpedo35
Člen

Asi neřídí, ale když je vládě a má dost křesel v parlamentu, tak tutově politicky a vlivově ovlivňuje. Vnuknout zodpovědným myšlenku na realizaci akce helmi už pak není tak nepřekonatelný problém.

smile torpedo35 smile

#15 14.08.2009 19:30:22

Miro
Zablokovaný

torpedo35 napsal(a):

Asi neřídí, ale když je vládě a má dost křesel v parlamentu, tak tutově politicky a vlivově ovlivňuje. Vnuknout zodpovědným myšlenku na realizaci akce helmi už pak není tak nepřekonatelný problém.

Máte o fungování zdravotních pojišťoven zajímavé představy. lol

#16 15.08.2009 22:31:42

luděk
Zablokovaný

Miro napsal(a):

torpedo35 napsal(a):

Máte o fungování zdravotních pojišťoven zajímavé představy. lol

taky si to o torpedu myslím ....

#17 17.08.2009 17:52:29

iveta.s
Nový člen

Helmy a příspěvky na očkování jsou dobré. Stojí to teď spoustu peněz tak co by nám pojištěncům nepřilepšili.

#18 18.08.2009 06:28:39

Miro
Zablokovaný

iveta.s napsal(a):

Helmy a příspěvky na očkování jsou dobré. Stojí to teď spoustu peněz tak co by nám pojištěncům nepřilepšili.

Jenomže zdravotní pojišťovny nejsou charitativní organizace. Takže divit se, že už nepřispívají, mi připadá poněkud mimo.

#19 24.08.2009 16:28:08

martinar
Nový člen

VZP mne taky pořádně naštvala,bohužel jsem se taky nechala zlákat jejich reklamou v prosinci a v lednu.Jsem samoživitelka s postiženým synem a tak právě kvůli němu  a jeho postižení musím platit všade možně hodně peněz.Jak jsem nyní zjistila VZP mi prý nepřispěje ani na očkování(plané neštovice) pro kluka,o tom ostatním ani nemluvě  mad

Editoval martinar (24.08.2009 16:28:38)

#20 24.08.2009 18:54:37

xxxx
Zablokovaný
Místo: Zde jsou lvi

Najati socansti pohunci zde predvadeji primo gejziry inteligence. Dost jsem se pobavil.

Jenom by mne zajimalo jestli jsou na tom opravdu tak spatne, nebo jde o sofistiku.

Je to vazne silny kafe.

Na druhou stranu, socani maji 30% preference, to je naky stado.

sad

věčným dluhem ke světlým zítřkům.

#21 01.09.2009 13:49:54

Miky26
Člen

Měl bych pro VZP a jiné pojištovny jednoduché řešení jak k pěnězům přijít.Třeba po vzoru Ge Money.Více poboček max. o 5 lidech v pronajatých prostorech.Prodat jejich velkolepé a velmi nákladné nemovitosti, kterých mají v každém městě několik.Zrušit jejich revizní lékaře,kteří jsou tam stejně jen pro smích a nechat posouzení zda dotyčný pomůcku potřebuje či ne na posudkovém či odborném lékaři.Vyházet techniky co posuzují stavy jejich pomůcek u ZP jsou také k ničemu a celkově zeštíhlit ten příšernej aparát co okoukali od státu.
Jo a ještě by mohli naučit jejich zaměstnance na počítačích,které sice mají ,ale neumějí s nimi.

Všechno jde když se chce.

#22 01.09.2009 20:11:08

Miro
Zablokovaný

Miky26 napsal(a):

Měl bych pro VZP a jiné pojištovny jednoduché řešení jak k pěnězům přijít.Třeba po vzoru Ge Money.Více poboček max. o 5 lidech v pronajatých prostorech.Prodat jejich velkolepé a velmi nákladné nemovitosti, kterých mají v každém městě několik.Zrušit jejich revizní lékaře,kteří jsou tam stejně jen pro smích a nechat posouzení zda dotyčný pomůcku potřebuje či ne na posudkovém či odborném lékaři.Vyházet techniky co posuzují stavy jejich pomůcek u ZP jsou také k ničemu a celkově zeštíhlit ten příšernej aparát co okoukali od státu.
Jo a ještě by mohli naučit jejich zaměstnance na počítačích,které sice mají ,ale neumějí s nimi.

Hlavně VZP. Ostatní pojišťovny mají podstatně víc pojištěnců na jednoho úřednika.

Zápatí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze