Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach - diskusní fórum

#1 24.04.2011 20:24:46

Jarda D.
Nový člen

Vaše názory na reformu důchodového systému

Dobrý den Zdeňku,

v diskuzi pod Vaším příspěvkem na facebooku ("Zdeněk Škromach: Je nutné posílit základní důchodový systém a zvýšit minimální mzdu" ) jste mi doporučil abych se na Vás s konkrétními dotazy obrátil zde na www.skromach.cz. Jak jste řekl, tak jsem před měsícem učinil do sekce "odborné dotazy". Jelikož se odpověď zatím neobjevila, pokládám dotaz ještě zde v diskuzi:

Po shlédnutí videa mám na vás několik otázek:

1. Co si představujete pod pojmem "stabilizace současných penzijních fondů" - připomínám že jde o soukromé společnosti

‎2. Zvýšení pojistného (posílení souč. důchodového systému) o 1%-2% bez ohrožení konkurenceschopnosti ČR - o kolik odhadujete že většina firem letos zvýší mzdy? O 2%? Řeknete zaměstnancům že jejich letošní zvýšení mezd půjde do navýšení odvodů do průběžného důchodového systému?

‎3. Proč srovnáváte mzdy v ČR s Rakouskem a Německem při posuzování konkurenceschopnosti ČR? Nebylo by vhodné se podívat i na srovnání např s Rumunskem a Bulharskem jako dalšími zeměmi v EU, které mohou relativně snadno přetáhnout investice do výrobní sféry? A co teprve země jako Turecko a další? Jde přeci o rozhodování firem v Německu, Rakousku a dalších vyspělých zemích, zejména v EU, kam umístí své investice. A ty v tu chvíli nesrovnávají jestli to bude levnější než u nich doma, ale kde to bude nejlevnější.

‎4. Pokud mluvíte o zvýšení pojistného na důchodové zabezpečení o 1% až 2%, mluvíte o zvyšování sazby odvodů na straně zaměstnanců, zaměstnavatelů a nebo rovnoměrně u obou?

‎5. Důchodové zabezpečení v kapitálových fondech - opravdu si myslíte že je tak škodlivé rozložit rizika průběžného důchodového systému tím, že se rozšíří o kapitálovou složku, která nebude přímo závislá na výši celkových vybraných odvodů v době kdy budete v důchodu?

Byl bych moc rád kdybyste se alespoň k některým vyjádřil. Moc mne zajímá váš názor.

Děkuji za Váš čas a těším se na Vaše odpovědi

#2 06.05.2011 14:30:06

admin
Administrator

Re: Vaše názory na reformu důchodového systému

Na Vaše dotazy odpověděl Zdeněk Škromach v sekci Odborné dotazy zde: http://www.skromach.cz/item/dotazy-pana-jaroslava-dundy. Kliknutím přejdete na odkaz.

Pěkný den

admin

#3 08.05.2011 17:37:59

Zdeněk Škromach
Člen
Místo: Rohatec
Web

Re: Vaše názory na reformu důchodového systému

Je to tak tongue

JISTOTY pro lidi, NADĚJE pro naši zemi. To je ČSSD.

Zápatí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze