Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach - diskusní fórum

#1 16.04.2011 09:50:56

Vesman
Nový člen

Tvorba dobře placených pracovních míst

Jestli máte na FB málo místa, tak zde se můžete vykecat co hrdlo ráčí...

A vaše zvýšení DPPO a sociální daně by spotřebu prosím podpořilo jak?

Mohl byste mi vysvětlit, jak zvýšená minimální mzda podpoří spotřebu, když podniky nebudou ochotny některé lidi za tuto vyšší MM zaměstnat? Podporu spotřeby přes podporu ...v nezaměstnanosti raději ani komentovat nebudu…

Ale pokud skutečně používáte tuto logiku, tak se divím, že jste před volbami nenavrhovali zvýšení MM třeba na dvojnásobek, tedy 16 tisíc korun… to by přeci spotřebu podpořilo mnohem víc…

Spotřeba je samozřejmě důležitou součástí ekonomiky, vy však opomíjíte jeden fakt… naše ekonomika závidí především na exportu a tedy na tom, co se stane v zahraničí… naše minimální mzda je naprosto bezvýznamný faktor

Třetinové mzdy… mám vám tady vysvětlit jaký je rozdíl mezi reálnou a nominální mzdou, nebo si to najdete sám? Ještě bych doporučil, abyste si našel význam termínu „produktivita práce.“

Zkuste mi pak ještě odpovědět na otázku, jak je možné, že v zemích, kde jsou mnohem vyšší (reálné) mzdy není masivní nezaměstnanost… třeba v takovém Švédsku či Beneluxu… to bude určitě tím, že jsou tam podnikatelé hodní a dobrovolně dávají svým zaměstnancům mnohem vyšší mzdy, než by museli big_smile

Stejně tak mi jistě vysvětlíte opačný případ… proč je v Polsku 13 % nezaměstnanost, když jsou tam mzdy mnohem nižší, než u nás…

I když já vlastně zapomněl, u nás za to všechno mohou neschopní manažeři… možná by nebylo od věci, kdyby třeba Škodovku místo germánů řídili odboráři… Středula s Povšíkem by se toho jistě rádi ujmuli… bylo by velice zajímavé sledovat, jak dlouho by jim trvalo, než by firmu zlikvidovali…

Děkuji za (tentokrát) vzevrubnou odpověď

#2 08.05.2011 17:36:49

Zdeněk Škromach
Člen
Místo: Rohatec
Web

Re: Tvorba dobře placených pracovních míst

Nevím jak Vy, ale já jsem pro srovnatelné mzdy jako v okolních státech. Nakonec máme už dnes srovnatelné ceny. A 70% produktivitu. Ale mzdy jen 30%.
Co je na tom nepochopitelného?

JISTOTY pro lidi, NADĚJE pro naši zemi. To je ČSSD.

Zápatí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze