Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach - diskusní fórum

#1 24.11.2010 11:26:16

Hasič
Nový člen

Podpora dobrovolných hasičů na Hodonínsku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda a jak hodláte podporovat dobrovolné hasiče na Hodonínsku či Kyjovsku, a zda činíte nějaké kroky pro naši práci. Teď však nemyslím hasiče z Rohatce ti už podporu pokud vím dostali, co bude dál?

#2 28.11.2010 21:28:18

Zdeněk Škromach
Člen
Místo: Rohatec
Web

Re: Podpora dobrovolných hasičů na Hodonínsku

Určitě. Ale bude záležet na možnostech.
Vláda připravuje zrušení zvýhodnění hasičů při úrazu při zásahu, které jsme kdysi prosadili.
No jen jsem měl dojem, že Váš okresní šéf podporoval moji soupeřku. Tak to nevím co s tím.

JISTOTY pro lidi, NADĚJE pro naši zemi. To je ČSSD.

#3 29.11.2010 10:04:37

Hasič
Nový člen

Abych pravdu řekl, nemám okresního šéfa, můj velitel je Velitel naší zásahové jednotky. problém Váš i ostatních lidí je že nerozlišujete SDH a JSDH. JSDH jsme my tedy lidi co opravdu hasíme, v SDH jsem také ale to je občanské sdružení, to nepotřebuje podporu, tam jsou důchodci i děti. Myslel jsem podporu nás, tedy "mokrých hasičů". Chtěl jsem se zeptat i při Vaší návštěvě na našich hodech, ale nebyl čas. Stát nám háže klacky pod nohy a odnesou to občané....

#4 01.12.2010 03:29:59

Zdeněk Škromach
Člen
Web

To mě zajímá. Co by vám tedy pomohlo?

#5 01.12.2010 10:43:45

Hasič
Nový člen

Odpověď je jednoznačná, nová CAS tedy cisterna, nebo obnovení té stávající (repase tak jako u JSDH Rohatec). Kamenem úrazu jsou peníze, avšak nemusí jít jen o peníze, pokud by nám HZS,pomohlo může spousta jednotek mít novější CAS i zdarma a to převodem od AČR. K tomu je potřeba jediné a to aby o ně armádu HZS požádalo, nic víc. Cisterny armády jdou překupníkům, kteří je prodávají až za milion korun, místo toho, aby šli nám a pomáhaly široké veřejnosti zdarma. S tím to chce něco dělat, stát kupoval 120 cisteren ročně za miliony pro JSDH, přičemž státu ve formě AČR hnijí stovky vozidel někde v garážích. Co s tím? Konkrétně v současné době se toto provedlo u JSDH Ivanovice na Hané. Ale je to ojedinělé spíš až neuvěřitelné.

#6 27.12.2010 17:34:03

Zdeněk Škromach
Člen
Web

To určitě s Vámi souhlasím. Dobrovolní hasiči to dělají na úkor svého času a i zdraví. Takže vybavení by měl zajišťovat stát.
Pokud máte zájem o setkání, pošlete mi kontaktní údaje na mail zdenek@skromach.cz

Zápatí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze